شرکت پل ایده آل پارس
لگن بهداشتی بیمار
مدرج  مقاوم در برابر مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه‌ها  قابل اتوکلاو  

جهت جمع‌آوري و دفع ادرار و مدفوع بيماران
 

استفاده از لگن روشی رایج و بدون جایگزین برای جمعآوری ادرار و مدفوع بیمارانی است که توانایی استفاده از سرویس بهداشتی را ندارند. این دسته شامل بازه‌ی بزرگی از بیماران میشود، از افرادی که دوران نقاهتِ پس از عمل جراحی را سپری میکنند تا بیمارانی که اختلالات حرکتی دارند، به طور کلی تمامی بیمارانی که توانایی استفاده از سرویس بهداشتی را شخصاً ندارند می‌بایست از لگن استفاده کنند و این امر باعث شده استفاده از لگن و لگن‌گذاری در مراکز درمانی بسیار رایج باشد. طراحی لگن‌های رایج کنونی به اوایل قرن بیستم یعنی بیش از 100 سالِ پیش بر می‌گردد و قدیمی بودن و ناکارآمدی این طراحی‌ها باعث شده است تا همواره دشواریهایی، هم برای بیمار و هم برای خدمه‌ی بیمارستانی برای استفاده از لگن وجود داشته باشد. برای مثال ناراحت بودن و ایجاد درد و فشار در بدن بیمار، دشواری استفاده از آن برای بیماران مؤنث، باز بودن بیش از اندازه‌ی دهانه، زننده و آلوده بودنِ کار با آن‌ها (در نتیجه‌ی آن ایجاد استرس و ناخشنودی در بیمار و پرستار) دشواری تخلیه‌ی آن‌ها و... مواردی هستند که استفاده از لگن را سخت و آزاردهنده می‌کنند.

وجود این مشکلات به خصوص برای انجام کاری که در محیط کلینیکال بسیار رایج و کاملاً اجتنابناپذیر است، ناخوشایند بوده و تأثیر روانی منفی بر روی بیمار و پرستار میگذارد.

لگن بهداشتی P.I.P. با طراحی ارگونومیک و کارآمد این نواقص را رفع کرده و استفاده از لگن را هم برای بیمار و هم برای پرستار بسیار آسانتر از گذشته نموده است. یکی از مهمترین ویژگی‌های این وسیله این است که استفاده از آن برای بیماران زن و مرد فرقی ندارد و بیماران زن در هنگام استفاده از آن به اندازه مردان احساس راحتی خواهند کرد. لگنهای معمولی، نه میتوانند پوشش بصری ایجاد کنند و نه از انتشار بوهای ناخوشایند جلوگیری کنند؛ همچنین بیمار مجبور است عریان و بدون پوشش بر روی لگن دراز بکشد. وجود پوشش (سرپوش) برای اعضای تناسلی در این لگن علاوه بر مخفی نگه داشتن اعضای بدن باعث کاهش انتشار بوهای ناخوشایند میشود.

دراز کشیدن بر روی لگن های استیل، سخت، سرد و ناراحت کننده است. لبهی بسیار نازک و تیز آنها بعد از مدتی به بدن بیمار آسیب میرساند و این جراحات ممکن است منجر به زخم بستر شود. ساختار لگنهای معمولی به گونهای است که وزن بیمار توسط سطح کوچکی تحمل میشود و فشار موضعی زیادی را بر پشت بیمار وارد میکند. همچنین جریان یافتن ادرار در امتداد پشت بیمار میتواند باعث ایجاد زخم بستر شود. لگن بیمار P.I.P. با داشتن سطحی ۳/۵ برابر بزرگتر از سایر لگن‌ها، بیشترین راحتی را برای بیمار فراهم میکند. این وسیله با داشتن سطحی گسترده وزن بیمار را به طور مطلوب و بهینه توزیع مینماید. کاهش فشار متمرکز روشی مؤثر برای جلوگیری از زخم بستر است. وجود فرورفتگی بر روی این وسیله در قسمت ستون فقرات، باعث ایمنی بیشتر و جلوگیری از درد حتی بعد از عمل جراحی میشود.

از دیگر مزایای این وسیله وجود دو دستگیره در طرفین و یک دستگیره در انتها که علاوه بر افزایش کنترل و تعادل بیمار، موجب تسهیل در قرار دادن لگن در زیر بیمار و حمل لگن می‌شود

 

 

  دفترچه راهنمای استفاده از لگن بیمار .P.I.P 

 

 

خصوصیات:

- قابل استفاده  برای مردان و زنان
- حفظ حریم‌شخصی
- ممانعت از انتشار بوهای ناخوشایند
- قابل شستشو توسط انواع دستگاه های شوینده
- قابل شستشو به صورت غیرماشینی
- جلوگیری از آلوده شدن پشت بیمار
- قابل ضدعفونی کردن با استفاده از اتوکلاو و یا روش های شیمیایی
- ممانعت از انتشار آلودگی و ايجاد عفونت
- جلوگیری از آلوده شدن تخت‌ها
- مهار و کنترل مواد دفع شده از بدن
- امکان قراردادن کیسه جمع‌آوری درون لگن

 

 


ایران کد جنس ابعاد mm

2132151080750001

پلی‌پروپیلن

۱۹۰ × ۳۳۵ × ۴۵۰

 

 

 

شماره تلفن دفتر فروش : 9-88545922 

محصولات مرتبط


سيتز بث
محصول بعدی محصول قبلی