شرکت پل ایده آل پارس
Skip Navigation LinksPIP / اخبار / عمومی / ابزار دستی تست سریع اچ‌آی‌وی
ابزار دستی تست سریع اچ‌
ابزار دستی تست سریع اچ‌آی‌وی
ابزار دستی تست سریع اچ‌آی‌وی

  ساموئل سیا (Samuel K Sia)  ، استادیار مهندسی بیومکانیک دانشگاه کلمبیا ، اظهار داشته که از این تراشه نه تنها می توان جهت چک کردن وضعیت HIV بیمار در هر جای دنیا استفاده کرد. بلکه می توان نتایج را به صورت اتوماتیک  و بسیار سریع به مرکز سلامت فرستاد.

 
طبق مقاله ای که  در ژانویه ی سال 2013 در مجله ی Clinical Chemistry  چاپ شده ؛ دکتر Samuel K. Sia اذعان داشته که این یک پیشرفت بزرگ در جهت فراهم آوری تجهیزات تشخیصی در مناطق دور افتاده و محروم است.
 
به گفته ی دکتر Sia : " این یک دستگاه دستی قابل حمل می باشد که عملکردی مشابه یک آزمایشگاه تست HIV دارد و تنها با  قطره ای خون از انگشت و در 15 دقیقه عمل می کند و بر خلاف تست های سریع HIVموجود ، این دستگاه می تواند نمونه های مثبت را نیز برداشت نماید و به صورت اتوماتیک نتایج آزمایش و سوابق بیمار را به تمام نقاط دنیا با استفاده از تلفن همراه و یا شبکه های ماهواره ای بفرستد"
دکتر Sia در حال همکاری با شرکت Claros Diagnostics  جهت پایه ریزی استراتژی ها و توسعه دستگاه های پیشگام مبتنی بر میکروسیالات است تا ابزاری ارزان و ساده برای آزمایش در تمام نقاط دنیا تولید نمایند.
 
این تیم تحقیقاتی با به کار گیری تکنولوژی ارتباطی روز و تکنیک های مینیاتوری سیالات جهت انجام آزمایش های ELISA ، توانسته اند در راه شناسایی و درمان بیمارانی که به مراکز درمان و تشخیص HIV دسترسی ندارند ؛ قدم های بزرگی بردارند.
 
منبع : www.news-medical.net

 

 

1391/11/08 :نوشته شده در تاریخ